Danfoss hlavice vám dovolí ovládat radiátor inteligentně (například scénami) či vzdáleně. Zapomněli jste vypnout topení při cestě na zimní dovolenou? Nevadí, spusťte si aplikaci Fibaro ve vašem telefonu a topení ručně vypněte.

Automatické učení

Během první noci provozu zavře hlavice living connect® ventil radiátoru a potom ho opět otevře, aby nalezla přesný bod otevření. Hlavici living connect® to umožní regulovat vytápění co nejefektivněji. V případě potřeby se tato procedura opakuje jedenkrát za noc až po dobu jednoho týdne. Můžeme zjistit, že se stane, že ventil bude během seřizování teplý, bez ohledu na teplotu v místnosti.

Inteligentní regulace (předpovídá okamžik zahájení vytápění)

Během prvního týdne provozu se hlavice living connect® učí, kdy je zapotřebí začít vytápět místnost, aby bylo dosaženo správné teploty v požadovaném čase. Inteligentní regulace bude průběžně upravovat začátek vytápění podle sezónních změn teploty. Využití Úsporného programu vyžaduje, aby váš topný systém byl schopen generovat dostatek tepla pro krátkou dobu zvýšené intenzity vytápění. V případě potíží, kontaktujte svého montážního pracovníka.

Funkce Otevřené okno

Hlavice living connect® je vybavená funkcí Otevřené okno, která při výrazném poklesu teploty v místnosti zavře ventil a tím sníží tepelné ztráty. Vytápění se vypne v celé místnosti až na dobu 30 minut, a potom se hlavice living connect® vrátí k původnímu nastavení. Po aktivaci funkce Otevřené okno je funkce po dobu 45 minut v ochranné lhůtě, kdy nepracuje. Poznámka: Uvědomte si, že funkci Otevřené okno ovlivní, pokud hlavici living connect® zakrývají záclony nebo nábytek, a tím jí brání v detekci poklesu teploty.

Automatické rozhýbání ventilu

Aby radiátorový ventil trvale fungoval co nejlépe, hlavice living connect® automaticky otevře ventil každý čtvrtek přibližně v 11:00 hodin na maximum a potom se vrátí k normálnímu nastavení.


Danfoss Bateriová termostatická hlavice, Z-Wave

  • O výjimečném provedení svědčí ocenění Red Dot Design Award. Hlavice je absolutně tichá, takže ani v ložnici vás nebude rušit. Dvě baterie typu AA ji udrží v provozu zhruba 2 roky a včas si řekne o nové. Výměnu zvládnete sami během minuty.
  • Pokud chcete topit v určitém čase, snadno si nastavíte časové programy v řídící jednotce. A když nebude nikdo doma více dní, stačí přepnout na režim Dovolená.
  • Jelikož má hlavice vlastní napájení a veškerá komunikace je bezdrátová, nepotřebuje žádné kabely. Stačí sundat původní hlavici, vybrat správnou redukci (v balení jsou nejběžnější typy pro RA a K), nasadit na ventil a připnout Danfoss. Přidání do systému je otázka minuty.
  • Díky schopnosti tzv. PID regulace se hlavice sama učí jak efektivně regulovat topení pro optimální teplotu bez skoků. Pokud otevřete okno, sama vypne topení. Myslí na ochranu proti zamrznutí, když nejste doma. Navíc v době, kdy netopíte, pravidelně otočí ventilem, aby nezatuhl.