Fibaro CHD001004-E je bezdrátově řízený Žaluziový modul 2, Z-Wave Plus pro ovládání rolet, žaluzií, markýz, brány a dalších zařízení s jednofázovými střídavými motory se schopností sledování aktuální pozice.

Co to umí

Zajišťuje přesné polohování a v případě žaluzií i naklápění lamel pomocí vypínače či bezdrátově pomocí řídící jednotky nebo jiného Z-Wave zařízení. Plná polohovatelnost funguje s mechanickými i elektronickými koncovými spínači. Umožňuje také logické propojení pro skupinové ovládání a automatické akce. Zároveň měří aktuální i celkovou spotřebu energie.

Jak vám to pomůže

Umožní vám ovládat všechny žaluzie pomocí jednoho tlačítka nebo mobilní aplikace. Díky tomu můžete třeba roztáhnout či zatáhnout v celé místnosti (budově) naráz. Máte také aktuální přehled o přesné pozici všech žaluzií, rolet či vrat. Ve spojení s dalšími senzory můžete využít automatické ovládání podle venkovního světla, pohybu v domě či počasí.


Fibaro CHD001004-E Žaluziový modul 2, Z-Wave Plus

Fibaro Žaluziový modul 2, Z-Wave Plus

  • Fibaro CHD001004-E Žaluziový modul 2, Z-Wave Plus
  • Fibaro CHD001004 Vám umožní ovládat všechny žaluzie pomocí jednoho tlačítka nebo mobilní aplikace
  • Nezáleží zda jste doma, v práci, či na dovolené. Tlačítko na zdi není pro systém Fibaro CHD001004 zdaleka jediný způsob ovládání. Vaše stínění můžete pohodlně řídit na dálku pomocí mobilní aplikace, případně využít další ovládací prvky FIBARO, jako je klíčenka, či bezdotykový ovladač Swipe. Samozřejmostí jsou také bezdrátová tlačítka, která lze umístit kamkoli na zeď, aniž byste museli natahovat jediný kabel.
  • Na základě typu zařízení, které budete pomocí žaluziového modulu ovládat je připraveno v Fibaru CHD001004 5 individuálních řídících módů, které zajistí skvělé a intuitivní ovládání pro konkrétní zařízení. Například při konfiguraci žaluzií stačí vybrat mód Žaluzie, což vám zajistí přesnou vizualizaci jejich pozice včetně naklopení lamel v mobilní aplikaci.
  • V případě použití Žaluziového modulu ve Fibaru CHD001004 pro ovládání garážových vrat můžete využít funkci pauzy. Funkce pauzy vám zajistí, že se vrata sama zavřou po vámi nastavené době. Můžete tak s klidem opustit garáž, aniž byste měli obavy z nezabezpečené garáže. Pro zajištění toho, že se vrata nezavřou dříve než opustíte garáž připojte k Žaluziovému modulu 2 také IR bariéru a další spínač pro bezpečné zastavení, který vám zajistí okamžité pozastavení vrat v případě hrozícího poškození.
  • Fibaro CHD001004 Žaluziový modul 2 vyžaduje kalibraci pro precizní práci s daným motorem. Implementovaný kalibrační mechanismus umožňuje velmi přesné určení polohy stínění na základě polohových spínačů a pozice žaluzií. Díky kalibraci systém FIBARO pozná nejen to, zda jsou žaluzie vytažené či stažené, ale také přesné naklopení lamel.
  • Díky extrémně malým rozměrům (37 x 42 x 17 mm) je Fibaro CHD001004 Žaluziový modul 2 připraven pro každé použití. Stačí jej nainstalovat do stávajících motorů, nebo přímo do tlačítek. Samotný modul již následně komunikuje pomocí bezdrátového protokolu Z-Wave. V praxi tak o něm nebudete vůbec vědět. Instalaci můžete zvládnout i sami, nicméně doporučujeme se obrátit na některou z námi vyškolených montážních firem.
  • Fibaro CHD001004 Žaluziový modul 2 v sobě skrývá také funkci měření spotřeby, díky které budete mít detailní monitoring nad spotřebou elektrické energie. Společně s dalšími zařízeními FIBARO, které umožnují měření spotřeby, můžete mít perfektní kontrolu nad vašimi náklady. K měření budete potřebovat také některou z řídících jednotek FIBARO Home Center.